VIDEO:Pamatuješ? Tohle byla oslava světového fotbalu! Legendární zápas na EURO 2004 Česko-Holandsko

Jeden z nejpovedenějších turnajů v dějinách české fotbalové reprezentace. To bylo EURO 2004, šampionát kdy byl český fotbal na vrcholu, kdy o jeho ofenzívě hovořil celý svět…

Poslední velký turnaj, kdy měl fanoušek radost z českého fotbalu. Hráči jako Nedvěd, Poborský, Čech, Rosický, Baroš, Jankulovski, Ujfaluši v čele se stratégem Brücknerem oslňovali svou hrou. Což se projevilo také v celkovém pořadí. Vždyť ve světovém žebříčku byla lepší už jen Brazílie.

I málo zainteresovaní lidé si pamatují tuto dobu. Zejména pak zápas s Nizozemskem, který se stal legendárním. Tohle byla reklama na fotbal, takhle vypadala ofenzivní hra světové úrovně . Výkony obou reprezentačních mužstev se nesmazatelně zapsali do paměti celému fotbalovému národu. Paradoxně pak česká repre zažila jeden z nejbolestivějších konců historie, když skončila těsně před finále. Těžko bychom tehdy hledali méně oblíbený tým, jako bylo Řecko.

I tak z toho nakonec bylo výjimečné 3. místo obohacené krásnými vzpomínkami, které si můžeme připomenout třeba tímto videem mapující celou cestu českého týmu EUREM 2004.

/**/