VIDEO: Vtipálek Šmicer baví Francii! Takto rozesmál Henryho, dočkal se i uznání

Šlágr víkendového kola francouzské Ligue 1 zajímavě zdramatizoval vývoj v ligové tabulce. Druhý celek Racing Lens porazil lídra z Paris Saint-Germain 3:1 a dotáhl se na rozdíl 4 bodů. U senzační výhry nechyběl také bývalý hráč a ikona klubu Vladimír Šmicer. Český internacionál byl pozván na zápas jako čestný host. Během zápasového rozhovoru byl konfrontován také s francouzskou legendou Thierrym Henrym. Jejich dialog pak vykouzlil úsměv nejednomu fotbalovému fanouškovi.

Rok 1998 se zapsal do historie Racingu Lens zlatým písmem. Klub tehdy vyhrál svůj první ligový titul. U fantastického úspěchu nechyběl také bývalý český reprezentant Vladimír Šmicer, který je dodnes v klubu považován za jednu z ikon. Mistrovská sezóna v Ligue 1 ho navíc katapultovala k angažmá v Liverpoolu, se kterým pak triumfoval v památném finále Ligy mistrů v roce 2005 v Istanbulu.

A právě teď, poprvé od zisku ligového titulu, zažívá Lens další fotbalovou horečku. Tým figuruje na 2. místě tabulky a po výhře 3:1 nad lídrem z PSG navíc ztrácí už jen 4 body. Kromě skvělého výsledku pak mezi fanoušky rezonuje také rozhovor Vladimíra Šmicera s Thierrym Henrym (video níže).
Vše odstartoval reportér, který propojil oba aktéry: “Řekl jsem, že jsi legenda. My v našem týmu máme taky jednu legendu. Thierryho Henryho. Není daleko. Je támhle. Máš pro něj nějaký vzkaz?” zeptal se Šmicera.

Než však stačil český záložník odpovědět, ujal se slova Henry. “Ne, ne, to já mám pro něj (pro Šmicera) pár slov. Pokaždé, když tě vidím, vybaví se mi Istanbul. Vím, že jsme v Lens, ale vždycky mám před očima Liverpool a toto slavné finále, které je pro mě jedno z nekrásnějších v historii Ligy mistrů. Takže tak,” řekl Henry a pokračoval.

“Vždycky jsem tě měl rád, protože jsem měl rád chytré hráče. Gratuluji ke tvé kariéře,” neskrýval slova uznání ke Šmicerovi. Ten zareagoval pohotově: “Díky Thierry. Doufám, že tě dnes večer potkám a podáme si ruce, protože pokaždé to bylo spíše tak, že jsem viděl jenom tvoje záda. Také ti gratuluji ke tvé kariéře.” Svou odpovědí okamžitě francouzskou legendu rozesmál, video pak s pobavenými komentáři fanoušků začalo kolovat také na sociálních sítích./**/