VIDEO: Velkolepá “Katedrála” i moderní Camp Nou! Tohle jsou nové chrámy AC, Interu Milán a Barcelony


Přidej se k nejaktivnější fotbalové komunitě

Ikonické San Siro nahradí Katedrála. AC a Inter Milán ohlásili schválení plánu pro novou aréna za 1 miliardu eur. Areál nabídne nový domov pro italské velkokluby, rozlehlý park i podzemní parkování. Plánem pro výstavbu nového stadionu se pochlubila také Barcelona.


Dva nejslavnější milánské celky sdílely společný stadion San Siro již od roku 1947, a jinak tomu nakonec nebude ani v budoucnu. Nový stadion bude postaven na stejném místě, jeho široké okolí navíc projde revitalizací.

Ambiciózní projekt s názvem Katedrála bude zahrnovat nejen zbrusu nový stánek, ale i 50 000 metrů čtverečních, určených pro maloobchod, sportovní a volnočasové aktivity včetně běžecké dráhy, venkovní posilovny, skateboardového parku, hřiště a muzeum sportu (video níže).

Parkoviště, které momentálně představuje 27 % z celkové plochy, pak bude nově přesunuto do vyhrazeného podzemního prostoru.
Celá projekt je stále v rané fázi vývoje, kompletní návrhy by měly být dokončeny teprve v průběhu příštího roku.

➡️Ramosova reakce na duel s Realem! Klidně umřu, poslal vzkaz do Madridu

Náhrady původního legendárního San Sira se ujala společnost Populous, která se chce při stavbě nového stánku italských gigantů inspirovat dvěma nejslavnějšími budovami ve městě, the Duomo di Milano (Katedrála Narození Panny Marie – nalevo) a Galerie Viktora Emanuela (napravo). 


„Katedrála se má stát jedním z nejikoničtějších stadionů na světě. Bude moderním domovem legendárních klubů AC Milán a FC Internazionale a stane se srdcem nové čtvrti. Bude oslavou kulturního dědictví Milána,“ okomentoval výkonný ředitel společnosti Populous Christopher Lee.

Inovativnímu projektu přislíbili maximální podporu oba městští rivalové, kteří věří, že projekt bude zcela unikátní a nebude se podobat žádnému sportovnímu stadionu na světě. Výstavba jejich nového chrámu by měla být dokončena v roce 2027.

„Nové San Siro bude pro svou silnou identitu a rozpoznatelnost tím nejkrásnějším stadionem na světě,” nechal se slyšet prezident AC Milán Paolo Scaroni.Virtuální prohlídku celého areálu ti nabídne video níže. O plánované rekonstrukci Camp Nou včetně videa si pak můžeš přečíst na další straně ->>
1 2Next page
/**/