VIDEO: Úchvatné Santiago Bernabéu! Klub představil nové vymoženosti nejluxusnější arény Evropy

Chrám Realu Madrid Santiago Bernabéu, který už nějakou dobu prochází rekonstrukcí za 15 miliard korun, se pomalu, ale jistě mění v nejluxusnější arénu Evropy. Fotbalový stánek se bude pyšnit impozantními technickými vymoženostmi, včetně zatahovacího trávníku.


Real Madrid zveřejnil další video ohledně rekonstruovaného stadionu, kde představil nové prvky. Tím největším je speciálně navržený zatahovací trávník, po jehož ukrytí zbyde na stadionu umělý povrch.

➡️Hazard má dveře otevřené, prozradil Ancelotti! Ve hře je návrat do Premier League

Obří aréna tak bude moct posloužit i k pořádání jiných sportovních a společenských událostí, např. pro zápasy amerického fotbalu, basketbalu, tenisové utkání či organizaci výstav a konferencí.
Vše bude fungovat díky speciálnímu systému, který dokáže trávníkovou plochu, rozdělenou na šest částí, uložit do speciálních prostorů pod zemí. Ukrytý trávník bude ošetřován klimatizací, zavlažovacím systémem a speciálními UV lampami.

Na stadionu přibydou nové restaurace a bary s výhledem na hřiště, které budou fungovat před, během i po zápase. Diváci si budou dokonce moci během utkání objednat občerstvení až ke svému sedadlu, a to za pomoci aplikace.


Santiago Bernabéu s navýšenou kapacitou pro 81 tisíc lidí se bude pyšnit také zatahovací střechou.

➡️VIDEO: Zázračné z mrtvých vstání! Busquets je za tuto hereckou vložku terčem posměchu

„Čelíme jednomu z největších projektů pro budoucnost Realu Madrid. Jde bezpochyby o velkou věc i pro celé město. Nové Santiago Bernabéu bude znamenat velký pokrok pro klub ale i pro širší okolí,“ okomentoval výstavbu klubový prezident Florentino Pérez.

Klub demonstroval všechny chystané vymoženosti na krátkém videu. Práce na stadionu by měly být dokončeny na konci příštího roku.
/**/