Horkokrevný Vidal chtěl pro svůj tým výhodu pokutového kopu, rozhodčí byl však jiného názoru. Po jeho slovních protestech navíc hlavní arbitr sáhl po červené kartě.

33letý chilský záložník na zápas 4. kola základních skupin Ligy mistrů proti Realu Madrid mít dobré vzpomínky rozhodně nebude. Arturo Vidal si ve 33. minutě, za nepříznivého stavu 0:1, místo penalty vykoledoval červenou kartu a jeho tým tak dohrával zbylou hodinu o deseti. Italský celek si proti úřadujícímu mistru španělské La Ligy v oslabení neporadil a ze zápasu odešel s prázdnou. Bílý balet se díky výhře posunul na druhé místo v tabulce skupiny B.

O první gól utkání se postaral Eden Hazard, když v 7. minutě úspěšně proměnil pokutový kop.

V 33. minutě se tentokrát dožadovali penalty domácí, ale marně. Vidal navíc za protesty vyfasoval dvě žluté karty a zápas pro něj skončil.

V 59. minutě zvýšil na 2:0 pro Real Madrid Rodrygo.