Přišel jako nejdražší posila v klubu za 72 milionů euro. Jenomže jeho výkony neodpovídaly přestupové ceně. Vždyť měl Nicolas Pépé do zápasu s Guimaraes na kontě jen 1 zásah a to ještě z penalty proti Aston Ville. Teď je ale vše jinak.

Dlouho to vypadalo na jedno velké překvapení. Arsenal v Evropské lize proti Guimaraes prakticky dotahoval celý zápas. Vše se ale zlomilo s příchodem Pépého. Ten si v 75. minutě napochodoval na hřiště za nepříznivého stavu 1:2 a ukázal, že na jeho cenovce přece jen něco bude. V 90+3. minutě totiž dokonal obrat a svým 2 gólem v zápasy vystřelil Arsenalu vítězství 3:2. Obě jeho trefy by si navíc zasloužili punc “světové”.

Už v 9. minutě poslal hosty do vedení Edwards

32. minuta a Martinelli srovnal stav na 1:1