VIDEO: Son získal úchvatným sólem Puskase! Porazil frajeřinu Suáreze i dalekonosné nůžky

Útočník Tottenhamu Son zvítězil v anketě o nejhezčí gól uplynulého roku.

Rok 2020 se pomalu blíží ke svému konci. V něm jsme byli svědky mnoha nádherných gólů, a jak už tomu bývá zvykem, i letos se udělovala cena Ference Puskáse za nejkrásnější gól roku, o němž hlasují fanoušci v anketě od roku 2009. Do užšího finále se probojovala trojice Suárez, De Arrascaeta a Son (videa všech gólů níže).

Útočník Atlética Madrid Luis Suárez se ucházel o ocenění díky této luxusní patičce proti Mallorce, kterou trefil ještě v dobách, kdy kopal po boku Messiho za katalánský velkoklub.

Dalším, kdo se dostal až do užšího finále, byl Giorgian De Arrascaeta. 26letý uruguayský záložník Flamenga se 25. srpna trefil opravdu náramně, když střihl nůžky na pomezí pokutového území.

Celkovým vítězem se pak stal útočník Tottenhamu Hottspur, Heung-Min Son. Ten se v prosinci 2019 blýskl famózním sólem přes více než půl hřiště v utkání anglické Premier League proti Burnley. 28letý Jihokorejec tehdy nic složitého nevymýšlel, prostě sebral balón a utíkal. Během svého sóla se vymanil šestici hráčů a svou parádní jízdu zakončil přesnou střelou.

/**/