Středeční fotbal je ve znamení posledních zápasů základních skupin evropského šampionátu. Čeští fotbalisté se po dohrání skupiny E dozvěděli svého soupeře pro osmifinálovou bitvu.

Zamotaná skupina E bude byla středu podvečer konečně rozluštěna. O postup i prvenství ve skupině se ucházeli stále všechny čtyři týmy – Španělsko, Slovensko, Švédsko a Polsko. Skupinu nakonec ovládli Švédové, kteří vyhráli těsným poměrem proti Polsku.

Pro českou reprezentaci to znamená jediné. V osmifinále šampionátu narazí na silné Nizozemsko, které ovládlo skupinu C. Hrát se bude v neděli odpoledne (18:00) v budapešťské Puskas Aréně, kde se nashromáždí něco málo přes 61 tisíc fanoušků.

Slovensko se loučí s turnajem debaklem, Švédové udeřili hned v úvodu.

Martin Dúbravka nejdříve perfektně vychytal pokutový kop Moraty, poté si ale svůj dosavadní výkon pokazil. Vše odstartovala hrubka Šatky při rozehrávce, po níž se dostal ke střele Sarabia. Jeho střela se sice odrazila od břevna vysoko nad, slovenský gólman si ale míč při dopadu nešťastně zasmečoval do vlastní brány.

Španělé pak začali navyšovat vedením gól po gólu. Španělé nakonec poslali Slováky domů s pořádným debaklem, když s přehledem zvítězili 5:0. Slovenský výběr navíc nenechali jedinkrát vystřelit na bránu.

Švédsko vedlo proti polskému výběru již od 2. minuty utkání po gólu Forsberga. Blízko k vyrovnání byl o necelých 15 minut později kanonýr Lewandowski, ten však k jeho smůle trefil míčem dvakrát za sebou pouze brankovou konstrukci.

V druhém poločase udeřil opět Forsberg a Poláci tekli už o dvě branky. Skóre v průběhu vyrovnal Robert Lewandowski, jenomže v samotném závěru zápasu rozhodl o výhře švédské reprezentace Claesson.