VIDEO: Slávisti? Banda simulantů! Měli nechutný plán, míní skotská legenda a žádá přísný trest

I po více než týdnu od vyhroceného osmifinálového utkání Evropské ligy mezi Slavií a Rangers je stále rušno. Svým názorem na celou kauzu přispěla i legenda skotského fotbalu, Sir Kenneth Mathieson Dalglish. Dle jeho slov si Sešívaní nachystali na Gerrardův tým nechutný plán, neopomněl ani Kúdelův údajný rasismus.

Skotská fotbalová ikona přilila další olej do ohně, když se pustila do kádru Jindřicha Trpišovského. Bývalý útočník a trenér Liverpoolu nazval hráče pražské Slavie simulanty. Zároveň doufá, že UEFA potrestá Ondřeje Kúdelu nejpřísnějším způsobem.

“Kenny” Dalglish Slávistům vyčítá především zbytečné pády doprovázené přehnaným řevem a žadoněním u hlavního arbitra: “Použili nechutný herní plán. Při každé příležitosti padali, váleli se po zemi a křičeli. Chtěli rozhodčímu komplikovat život a narušit hru Rangers. Pro Gerrardovy hochy to bylo nešťastné, ale Slavii to fungovalo.”
➡VIDEO: Kterak Ujfaluši málem Messimu ukončil kariéru! Zákrok, který řešil celý fotbalový svět

Bez zmínky o zákroku na gólmana Koláře pak přešel ke kauze “Kúdela-Kamara”:“Kamara tvrdí, že mu Kúdela řekl ‘zas*aná opice’. Není divu, že to Kamaru šokovalo a vyvolalo prudkou reakci jeho i dalších hráčů Rangers. Nemám důvod Kamarovi nevěřit, osobně ho sice neznám, ale působí na mě jako slušný člověk. Co si ale myslím já, není tak důležité. Teď je vše v rukou UEFA. Ti musí vše, co se v Ibroxu stalo, velmi důkladně prošetřit.”

“Nestačí o tom však jen mluvit anebo rozdat nějaké pokuty, to jádro problému nevyřeší. Rok zákazu činnosti pro Kúdelu a vyřazení Slavie z Evropské ligy, jak navrhuje Kamarův právník,” má jasno Dalglish.

“Neorientuji se v sazebníku, a proto nevím, jaké možnosti postihu skutečně existují, ale jsem pro ty nejpřísnější tresty,” prohlásil pro The Sunday Post.

➡Radikální řešení legendy Rangers! Toto se nesmí tolerovat, pokuta nestačí, vyzývá vedení UEFA
 

/**/