Fotbalisté Slovanu měli v odvetě 3. předkola Evropské ligy nakročeno k další výhře. V tom ale přišla hrubka gólmana Šully, která by se na této úrovni stávat rozhodně neměla.

Úřadující mistr slovenské ligy měl po prvním utkání proti gibraltarskému soupeři pohodlnou pozici. Z úvodního venkovního utkání si Slováci přivezli výhru 3:1.

V odvetě se dostali do vedení ve 38. minutě po gólu Jaromíra Zmrhala. Český záložník se v dresu Slovanu prosadil už potřetí v řadě. V 54. minutě se situace lehce zkomplikovala, když rozhodčí vyloučil De Marca a Slovan dohrával v oslabení. Hostům se ale podařilo přesilovku využít až v samotném závěru zápasu.

Brankář Slovanu Michal Šulla se chystal k rozehrávce z vlastního vápna, když tu se před něj vyřítil zapomenutý útočník Lincolnu Kike Gómez. Ten se zmocnil míče a pohodlně skóroval.

„Byl to infarktový závěr, je to obrovská individuální chyba. Představte si, že by nás stála postup,” kritizoval svého svěřence po zápase trenér Vladimír Weiss.

Kiks ze strany slovenského gólmana naštěstí znamenal pouze vyrovnání na 1:1 a postup do 4. předkola neohrozil. Slovan Bratislava tak má v nové sezoně zajištěnou účast v evropských pohárech. Při případné prohře v následujícím dvojzápasu by si zahrál alespoň novou Konferenční ligu.