Něco, co se vidí opravdu jen zřídka kdy. Penalta nařízená proti Spartě se řadí do kolonky “bizarní”.

Už před zápasem Sparty Praha a Slovanem Liberec zavládly mírné pochyby ohledně jména nominovaného videorozhodčího Alexe Deneva, který se v posledních zápasech neukázal zrovna jako spolehlivý element za videem. O to úsměvnější pak bylo samotné dění v zápase.

První poločas nabídl 2 penalty na obou stranách. Na jedné straně nešťastný faul na Hancka, na druhé neuvěřitelný moment okolo zraněného Niti.

25. minuta a faul na Hancka. Rozhodčí nakonec po kontrole u videa odpískal penaltu

O 4 minuty později už VAR řešil jinou zapeklitou situaci. Sáček přišel k zřejmě otřesenému Nitovi a vzal si míč do rukou. Hra však i nadále probíhala. Celou situaci pak rozřešil opět VAR. Penalta pro Liberec! Ve studiu pak moderátor i hosté skloňovali fair play a možnost, že by se Mara postavil k penaltě a místo zakončení by míč zakopl na stranu. To se však nestalo a Liberec šel do vedení 1:0.