Nový ročník Ligy mistrů zná po středečním večeru všechny své soutěžící. Do základní skupiny nejprestižnější klubové soutěže se mimo jiné znovu probojoval i Šachtar Doněck, o jehož postupu rozhodl velmi smolný vlastňák soupeře.

Sheriff Tiraspol slaví po remíze s Dinamem Záhřeb historicky první postup do Ligy mistrů. Skupinu si zahraje i úřadující mistr Rakouska Salcburk, který znovu porazil dánského soupeře poměrem 2:1.

Posledním 32 účastníkem milionářské soutěže se pak stal Šachtar Doněck, který přešel přes Monako. O vítězi tohoto dvojutkání přitom rozhodla velmi kuriózní situace.

➡️Komplikace kolem Mbappého! Real už ví sumu, vedení PSG ostře zareagovalo, City jednají s Ronaldem a odmítli výměnu

Fotbalisté Monaka si proti ukrajinskému šampionovi vytvořili v první půli hned několik gólových příležitostí. Z velkého tlaku nakonec vytěžili dva góly a mířili za postupem. V druhém poločase ovšem jednu branku inkasovali a žádnou nepřidali, a tak přišlo na řadu prodloužení.

V něm připravil svůj tým o postup obránce Monaka Ruben Aguilar, který velmi nešťastným způsobem přeloboval vlastního gólmana a zařídil soupeři v posledních minutách zápasu vyrovnání na 2:2 (góly níže).

Přemožitel pražské Sparty ze 3. předkola se tak stejně jako český tým bude muset spokojit pouze s kvalifikací do Evropské ligy.

Monako poprvé udeřilo v 18. minutě. Stav utkání otevřel Wissam Ben Yedder, který parádní střelou zužitkoval odražený míč.

Ben Yedder se znovu prosadil v 39. minutě. Francouzský útočník si naběhl na centr Henriqa a poslal svůj tým do dvougólového vedení. Snížení ze strany Šachtaru i nešťastný a zároveň rozhodující vlastňák Monaka najdeš na další straně ->