Patrik Schick se trefil poprvé od návratu po zranění. V sobotním odpoledni zařídil vyrovnávací gól Leverkusenu proti Fürthu.

21. ligový gól v sezóně. Český útočník po zranění už zase pálí ostrýma. Do sítě Fürthu se trefil tuto sezónu už pětkrát, když navázal na prosincové čtyřgólové představení. Jeho povedená trefa patičkou znamenala důležité vyrovnání na 1:1 (video níže).

Leverkusen nakonec zvítězil 4:1 a udržel 4. místo ligové tabulky. Na druhé straně Fürth touto prohrou definitivně ztratil naději na udržení a jako první tým letošní Bundesligy oficiálně sestupuje.

Schickovi navíc v Německu patří  první příčka co se týče efektivity. Na počet střel má nejvyšší počet vstřelených gólů. V závěsu za ním je Erling Haaland, Nkunku, Gnabry a Gregoritsch.

➡️VIDEO: Nevídané! Takto rozhodčí natřel ve sprintu Benzemu, nahrávku od Viniciuse bohužel nedostal

26letý útočník se trefil trefil už v 8. minutě, tedy pouhé 3 minuty po úvodní brance domácího Fürthu. Jeho pohotové zakončení patičkou musel kvůli podezření z ofsajdu potvrzovat videorozhodčí.