Souboj gigantů. PSG doma v osmifinále Ligy mistrů přivítalo madridský Real, tedy klub do kterého by měl v létě odejít Kylian Mbappé. Všichni tak byli zvědaví, co proti budoucímu zaměstnavateli mladý Francouz předvede.

Pokud si někdo z vás myslel, že bude Mbappé své budoucí spoluhráče šetřit, šeredně se zmýlil. 23letý útočník obraně Realu pekelně zatápěl. Střílel, rozehrával, připravil penaltu a hlavně dal po spolupráci s Neymarem krásný vítězný gól svého týmu (video níže).

➡️Největší bomba zimního přestupáku! Roberto Carlos míří do Anglie, fanoušci šílí

První klíčový moment přišel v 61. minutě. Mbappé zatáhl míč do vápna, dloubnul si ho před Carvajala, který ho poslal k zemi. Verdikt rozhodčího byl nekompromisní, “penalta”!

K bílému puntíku se postavil Lionel Messi, Courtoise však překonat nedokázal.

Když už se zdálo, že utkání dojde do bezbrankové remízy. Přišla v 90+4. minutě pohledná akce Neymar-Mbappé. Brazilec patičkou nahrával, Francouz zas rozkmital své rychlé nohy, udělal z Militaa a Vazquéze jen pouhé přihlížející a vystřelil PSG zaslouženou výhru 1:0. Nutno podotknout, že hráči Bílého baletu nevyslali na branku domácích ani jednu střelu.