První ligová porážka v sezóně. Juventus Turín doma překvapivě nestačil na Fiorentinu. Domácí inkasovali hned třikrát, zatímco se sami neprosadili ani jednou.

Poslední zápas v letošním roce si představovali rozhodně jinak. Stará dáma nezvládla zápas s Fiorentinou, když prohrála 0:3. Od 18. minuty však dohrávala o 10, když byl po hororovém zákroku vyloučen Cuadrado.

Průběh zápasu nesl s velkou nelibostí zejména viceprezident klubu, Pavel Nedvěd. Toho rozčílil výkon rozhodčích natolik, že za stavu 0:2 opustil s divokou gestikulací tribuny a zamířil do útrob stadionu. Saze mu bouchly po zákroku na Bernardeschiho v pokutovém území, který rozhodčí posoudili jako čistý.

Pro bývalého českého reprezentanta to byl v krátkém časovém horizontu druhý zápas, kdy ho výkon rozhodčích pobouřil. 5. prosince dokonce došlo na urážky hlavních arbitrů po zápase s FC Turín, za které byl Nedvěd disciplinární komisí suspendován na dva týdny a byla mu uložena pokuta 10 000 euro. A právě zápas proti Fiorentině znamenal jeho návrat do ochozů.

Zajímavý byl také duel hvězdných jmen, tedy Cristiana Ronalda na straně domácích a Francka Ribéryho na straně hostů. Francouzský veterán tentokrát svého soka zastínil, když parádní ulicí nahrál na úvodní gól. Prsty měl pak i v závěrečné gólové akci.

3. minuta a Ribéryho ulička našla Vlahoviče přesně

V 18. minutě pak Cuadrado nebezpečně zajel do Castrovilliho. Hlavní sudí po kontrole u videa udělil hráči Juventusu červenou kartu. Castrovilli vyvázl naštěstí jen se škrábanci. Zbytek gólů i naštvaný Nedvěd na druhé straně>>>