VIDEO: Otevřená zpověď Kamary! Měl jsem slzy na krajíčku, klekat už nebudu, prozradil

Středopolař Rangers Glen Kamara poprvé otevřeně promluvil o incidentu s Ondřejem Kúdelou z minulého měsíce.

Pro ITV News se k zápasu Evropské ligy vrátil, neboť cítil povinnost veřejně odkrýt svůj pohled na celou kauzu. “Cítil jsem se zahanbený a ponížený,” netajil své pocity (video rozhovoru níže).

Kamara začal situací, která incidentu s Kúdelou předcházela. “Byl tam nějaký zákrok na hráče Slavie. Někdo z jeho spoluhráčů se dožadoval u rozhodčího karty pro Rangers. Na mně tam někdo pokřikl něco ve smyslu, ať aspoň vteřinku držím hubu. Jeden ze Slávistů se uchechtl, myslím, že to bylo číslo 17 (Lukáš Provod pozn. red.).”

➡️Dopis rozhořčeného právníka Kamary! Vyjádření UEFA považuje za fantasy, Kúdelu napsal správně


“Pak za mnou přišel Kúdela a pošeptal mi do ucha: ‘Jsi opice, jsi zas*aná opice a ty to víš’. Já zareagoval tím, že jsem začal vykřikovat ‘rasista, je to rasista’.

Kamara potvrdil, že jeho spoluhráč Connor Goldson slyšel Kúdelu taky. “Connor po Kúdelovi hned vyběhnul, došlo k potyčce. Snažil jsem se to vysvětlit rozhodčímu. Ten nakonec udělil žlutou kartu Kúdelovi i Connorovi.”

“Držel jsem v sobě velké emoce. Naštvaný, rozrušený. Cítil jsem se tak poníženě. Celá moje rodina, přátelé, fanoušci, kdokoliv, kdo se díval v televizi, to viděl. Připadal jsem si tak malinkatý.”

➡️Kloppova kritika Realu Madrid! Toto jsme ještě nezažili, stěžoval si po zápase
“Měl jsem slzy na krajíčku. Ne však ze smutku, nýbrž ze vzteku. Byl to zvláštní pocit, těžko popsatelný. Nevzpomínám si, kdy naposled bych se takto cítil. Bylo to opravdu zvláštní.”

“Je šílené, že se něčeho takového dočkáte od kolegy, od profesionálního fotbalisty. Je to něco, co během zápasu opravdu nečekáte. Slovy nemůžu popsat, jaké pocity se ve mě mísily.”

“Od fanoušků, trenéra, klubu, prostě od všech lidí se mi dostavilo obrovské podpory. Bylo to skvělé. Jsem za to opravdu vděčný a děkuji jim za to. Pokud bych se měl vrátit zpět do toho zápasu, na 100 % bych odešel ze hřiště. Kouč se mě pokusil dostat ze pryč, ale jako bych byl sám a nikoho dalšího už neposlouchal.”

“Tyto věci by neměly do zápasu patřit. Nevím, jestli naše životy zaznamenají někdy nějakou změnu, ale pokud můžu, udělám pro to vše, abych tomu pomohl,” řekl Kamara a potvrdil, že už si nehodlá před zápasy na podporu černošských hráčů klekat. “Dělali jsme to celou dobu a k ničemu to nebylo. Vůbec nic se nezměnilo.”

Škoda jen, že Glen světu neprozradil své pozápasové pocity. Všechny by určitě zajímalo, zdali měl slzy na krajíčku také v momentě, kdy si hrál s Kúdelou na fackovanou.

/**/