Barcelona během hodiny zdemolovala Santiago Bernabeu čtyřmi góly (video zde) a potvrdila famózní formu. Na druhé straně fotbalisté Realu budou chtít nedělní noc co nejrychleji vymazat z paměti, především co se týče Viníciuse Júniora. Talentovaný Brazilec na sebe totiž v zápase strhl jedinou pozornost tehdy, když si zkusil vymodlit penaltu tím nejhorším možným způsobem, zcela komicky nafilmovaným pádem.

Vinícius Júnior v této sezoně sice září, v El Clásicu byl ovšem neviditelný. Tedy nepočítaje 35. minutu, kdy svým hereckým výkonem, za který by se nestyděl ani Leonardo DiCaprio, pobavil všechny diváky u obrazovek.

➡️Messiho první krok k návratu do Barcelony! Argentinec by mohl odejít z PSG už toto léto

Jednadvacetiletý Brazilec, který v aktuální sezoně posbíral v lize už 14 zásahů, se za stavu 0:1 řítil osamocen na Ter Stegena. Míč si ovšem ve finální fázi příliš předkopl, načež se pokusil situaci uhrát na pokutový kop. Vinícius se ovšem nesložil k zemi po kontaktu s brankářem Katalánců, nýbrž půl metru před ním po doteku s míčem.

Za svůj úsměvný pokus si přitom od rozhodčího nevykoledoval ani žluté napomenutí. Trest se přesto dostavil o 3 minuty později, kdy Araújo ve spolupráci s Dembélém poslal Barcelonu do dvougólového vedení.