VIDEO: Neymarův rekordní gól na Olympiádě! Tato rychlovka se bude těžko překonávat

Před pěti lety Brazilci oslavili zisk první zlaté medaile na olympijských hrách, během následujících dvou týdnů se pokusí o obhajobu.


Už za pár dní odstartují letní olympijské hry 2020, uspořádané v japonském Tokiu. Fotbal na olympiádě není mezi fanoušky příliš oblíbený, nesoupeří zde totiž nejlepší proti nejlepším. Pod pěti kruhy tradičně hrají pouze hráči mladší 21 let, ke kterým může země doplnit tři starší hráče. Favorité jsou letos Španělé a obhájci zlaté medaile Brazilci.

Selecao získali na minulé olympiádě vůbec první zlatou medaili v historii. Brazilský nároďák tehdy dominoval na domácí půdě v čele s hvězdným Neymarem. Ten ve svých 24 let dovedl po parádních výkonech svůj tým do druhého finále na olympiádě za sebou, tentokrát s vítězným zakončením.

Více než Neymarovu rozhodující penaltu ve finále proti Německu si budou fotbaloví nadšenci ale pamatovat spíše jeho gól ze semifinále proti Hondurasu, který vstřelil v rekordním čase. Tým honduraských fotbalistů se na turnaji postaral o pár překvapení, v semifinále to nicméně byla pro Brazílii jednoznačná záležitost. Kanonádu zahájil nikdo jiný než tehdejší slavný útočník Barcelony.
Díky poctivému presinku brazilský výběr zaskočil svého soupeře hned ze startu. Neymarovi se po vybojování míče podařilo procpat balon až do branky, přestože musel podstoupit nebezpečný střet s brankářem, po kterém si následně vyžádal lékařské ošetření.

➡️Sleduj zápas Rapid-Sparta ŽIVĚ! Přímý přenos ZDARMA 

Od úvodního hvizdu stihlo uplynout pouze 14 sekund, což pro brazilskou stár navíc znamenalo vytvoření nového rekordu. Nejrychlejší gól v historii olympiády už se tak bude překonávat jen opravdu s těží./**/