Liga mistryň se pomalu blíží ke svému vrcholu. První semifinálový duel proti sobě poslal dva francouzské velkokluby, Olympique Lyon a Paris Saint-Germain společně s Barborou Votíkovou. A právě česká brankářská jednička bude chtít na zápas co nejdříve zapomenout.

Utkání začalo pro PSG přímo idylicky. Už v 6. minutě poslala Pařížanky do vedení Katoto. Pak ale přišla série smolných momentů a nešťastných rozhodnutí Votíkové (videa níže).

➡️VIDEO: Messi skvostným gólem vystřelil titul PSG! Ramosův užaslý výraz je všeříkající

Ve 22. minutě přišla rána Malardové, kterou gólmanka PSG vyrazila před sebe. Během následné dorážky pak přišel faul a pokutový kop. Z něj se nemýlila Renardová a srovnala na 1:1.

Další kritický okamžik nastal hned za dalších 9 minut. 25letá gólmanka odkopem od branky našla jen držitelku Zlatého míče Hegerbergovou, ta okamžitě poslala míč na Macariovou a bylo to 2:1 pro Lyon.

➡️VIDEO: Schickova parádička! Takto český kanonýr vstřelil gól patou a vévodí Bundesligové efektivitě

Fatálně začal také druhý poločas. V 50. minutě si Votíková nerozuměla s obránkyní Dudekovou a v domněním “malé domů” naservírovala před brankovou čárou další gól pro Macariovou. Hráčkám PSG se ještě podařilo snížit na 2:3 a i přes šílený průběh zápasu si vezou do odvety relativně příznivý výsledek.