Probíhala teprve 55. minuta zápasu Juventus-AC Milán když se Mauriciho Sarri rozhodl využít své první střídání. O to překvapivější byl pak fakt, že ze hřiště stáhl největší hvězdu týmu Cristiana Ronalda, který bez rozpaků zamířil rovnou do kabin.

Co na plat, že střídání Sarrimu vyšlo dokonale. Byl to právě Paulo Dybala, který Ronalda nahradil a rozhodl povedenou akcí o výhře Staré dámy 1:0. Média ale zajímalo jen jedno, proč byl CR7 tak brzo střídán, a co se mu asi při odchodu ze hřiště honilo hlavou?

Cristiano Ronaldo opustil stadion ještě před konečným hvizdem. Během střídání vypadal velmi podrážděně”, psali například ve Sky Sport Italia. Je pravdou, že portugalský útočník neopouštěl utkání zrovna s úsměvem na rtech. Vždyť už v minulém zápase s Lokomotivem byl nucen jít kvůli potížemi s kotníkem předčasně do sprch.

Spekulací se najednou vyrojilo více než dost. Může za střídání zranění? Dolehla na 34letého Portugalce zápasová únava? Nebo měl snad Sarri doopravdy pocit, že tým potřebuje v zápase změnu?

“Ronaldův odchod? Neměli bychom se tím trápit. Je úplně normální, že hráč jeho kalibru bude při odchodu ze hřiště naštvaný. Je to úžasný hráč, jen se mu teď zrovna moc nedaří”, prohlásil po utkání gólman Juventusu Wojciech Szczęsny.

“Musíme Ronaldovi poděkovat, protože přinesl týmu v těžké chvíli oběť. Udělal vše, co bylo v jeho silách, ale viděl jsem, že není úplně v pohodě. Rozhodl jsem se, že bude nejlepší, když ho vystřídám”, přišel s vysvětlením také trenér Sarri.

Tak či onak poslat Dybalu na hřiště nebylo očividně vůbec špatné rozhodnutí, 25letý Argentinec v 77. minutě vstřelil krásnou branku (viz. video níže), díky které bral Juventus všechny 3 body a drží se tak na vrcholu tabulky italské Serie A.