Sobotní večer se nesl ve finále španělského poháru. Barcelona mohla získat první trofej v sezóně, v cestě stál Athletic Bilbao.

První poločas potvrdil papírové předpoklady. Katalánci naprosto dominovali. S 84% držením míče prakticky nepustili svého soupeře do hry. Z tlaku však branku nevytěžili. Do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

Druhý poločas kopíroval obraz hry z prvního dějství. Jen s tím s rozdílem, že Barcelona začala proměňovat šance. Nakonec se fanoušci dočkali možná až překvapivé kanonády. Po gólech Griezmanna s de Jongem přidal dva zásahy také hvězdný Argentinec. Španělský gigant tak pohodlně dokráčel k vítězství 4:0 a zisku první trofeje v sezóně.