VIDEO: Mourinhovi Bale nevoní! Takto reportérku poslal k šípku, na tiskovce se sotva vyjádřil

Třetí prohra v řadě. José Mourinho musí kousat po domácím neúspěchu s Chelsea nepříjemnou bilanci i otázky ohledně nehrajícího Garetha Balea.

Defenzíva, defenzíva a znovu defenzíva. Tak by se dal popsat výkon Tottenhamu proti Chelsea. Herní styl nezměnil ani brzký inkasovaný gól. Za celé utkání si Kohouti vypracovali sedm střel z čehož šly dvě na bránu. Do tlaku dostali svého soupeře prakticky v posledních minutách střetnutí.

Mourinho jako důvod svého herního přístupu zmínil absenci útočných možností. “Reguilon něco znamená pro náš útočný fotbal, Harry Kane něco znamená pro náš útočný fotbal, Gio Lo Celso taktéž něco znamená pro náš útočný fotbal. Dobře, ještě Dele Ali. Toho jsme ovšem doposud neměli k dispozici, takže doufáme, že se to brzy změní, protože taky pro nás něco znamená,” vyjmenoval Mourinho útočné hráče, které neměl v zápase k dispozici.

I z těchto důvodů mnohé překvapilo, proč do utkání nezasáhl Gareth Bale. Tuto otázku směřovala na Portugalce nejprve reportérka v pozápasovém rozhovoru (video níže). Vřelé reakce se však nedočkala. “Dobrá otázka, ale nezasloužíte si odpověď,” vyštěkl s kyselým výrazem Mourinho a bez dalšího vysvětlování odešel do kabin.

Témata “Bale” se však nevyhnul ani na následné tiskovce. “Dělám, co je v mých silách,” zaregoval po chvilkové odmlce a se znuděným výrazem dodal. “Gareth také dělá, co je v jeho silách, všichni dělají, co je v jejich silách.” Mourinhovi zkrátka otázky kolem Balea nejdou dvakrát po chuti, což jen potvrzuje spekulace, že by se měl hvězdný Velšan bez nějakého herního vytížení brzy pakovat zpět do Madridu.


/**/