Utkání Finsko-Dánsko nabídlo hrozivý moment. Christian Eriksen před koncem poločasu zkolaboval.

K incidentu došlo ve 43. minutě zápasu, kdy Eriksonovi přihrával spoluhráč z autového vhazování. Dánský záložník se z ničeho nic zřítil k zemi. Na pomoc byli okamžitě přivoláni zdravotníci, kteří 29letého fotbalistu resuscitovali masáží, a poté i několik minut defibrilátorem.

Na plochu se dostavila i Eriksenova manželka, kterou musel utěšovat brankář Schmeichel s kapitánem Kjaerem.

Po zhruba 10 minutách se Finové odebrali do útrob stadionu. Eriksen byl následně odnesen při vědomí s kyslíkovou maskou na nosítkách. Utkání bylo přerušeno. Aktualizované podrobnosti o jeho stavu najdeš níže.

Podle posledních zpráv byl dánský fotbalista ve stabilizovaném stavu převezen do kodaňské nemocnice, kde podstoupí další vyšetření. Delegáti na krizovém mítinku rozhodli, že utkání se dohraje ještě dnes. Zápas by měl pokračovat od 20:30. Stejně tak se odehraje dle plánu zápas Belgie-Rusko od 21:00.

Hráči Finska už se rozehřívají v šatně. Gólman Schmeichel se objevil na hřišti.