VIDEO: Mbappého ohromující sprint! Není to legální, míní fanoušci, Rüdiger kousancem napodobil Suáreze

Francouzi si poradili v úvodním zápase proti Německu. Menší rozruch vyvolal obránce Rüdiger, který se pokusil zakousnout do Pogby.

Fotbalové mistrovství Evropy odstartovalo již také pro poslední skupinu F. Úřadující mistři světa vstoupili do turnaje těsnou výhrou nad výběrem trenéra Joachima Löwa. Velmi očekávaný souboj nakonec rozhodl nešťastný vlastní gól Matse Hummelse z 20. minuty. Francouzi sice následně dokázali v utkání dostat míč za brankovou čáru ještě dvakrát, pokaždé jim ale radost odepřel VAR.

Kromě vlastňáku a dvou neuznaných gólů mohli být fanoušci svědky například přehlídky rychlosti Kyliana Mbappého nebo pokusu Rüdigera o napodobení Luise Suáreze (video níže).

20letý francouzský útočník vyzval ke konci zápasu Hummelse ke sprintovému souboji. Mbappé opět prokázal, že rychlost spadá do jeho silných stránek, ovšem zkušený obránce Dortmundu ho v poslední možnou chvíli obranným zákrokem na hraně pravidel o míč připravil.
Zvláštní scéna se fanouškům u obrazovek naskytla v samotném závěru prvního poločasu. Německý obránce Rüdiger přitiskl hlavu na záda francouzského soupeře a následoval náznak kousnutí. Na první pohled zdánlivě nevinný kontakt, Pogbova reakce ale značí opak.
Portugalci v závěru úvodního utkání urvali vítězství proti Maďarům a z Puskás Arény si odvezli povinné tři body.

Ve druhém zápase ze skupiny F na sebe narazili Maďarsko s Portugalskem. Domácí za přítomnosti bezmála 70 tisíc dokázali odolávat tlaku soupeře až do 84. minuty. Pak se ale za obhajitele trofeje prosadil Raphael Guerreiro, po čemž následovali dvě branky Cristiana Ronalda.

 

/**/