Nedělní kolo francouzské Ligue 1 bylo ve znamení Le Classique, tedy zápasu mezi Marseille a PSG. Fanoušci si přišli na své. K vidění byli pěkné akce, nechyběla také červená karta, o kterou se postaral Dimitri Payet (video níže).

Trápící se Marseille měla před sebou vskutku obtížný oříšek. Na svém hřišti totiž přivítala giganta z Paříže, čemuž odpovídal také průběh utkání. Zatímco domácí nerozvlnili síť ani jednou, hráči PSG se radovali hned dvakrát.

Už v 9. minutě se trefil Kylian Mbappé. Jeho trefa a zejména sprint, který skórování předcházel, se stali materiálem pro rozbor ve studiu francouzské TV stanice. 22letý útočník přeběhl celé hřiště, aby před vápnem ještě zrychlil, čímž se šikovně vyhnul zákroku bránícího hráče Marseille a pohodlně skóroval.

Na konečných 2:0 zvýšil do poločasu Icardi, který hlavičkou přeloboval Mandandu.

Poslední zářez v utkání měl Payet, když vyfasoval za svůj tvrdý kopanec červenou kartu