Fotbalisté Dortmundu si i bez zraněného Haalanda poradili na hřišti Bielefeldu a v tabulce se drží v těsném závěsu za Bayernem Mnichov.

Dortmund si v sobotním duelu v rámci 9. kola německé ligy zlepšil náladu po nevydařeném utkání v Lize mistrů. Reuse a spol. doma přivítal trápící se Bielefeld.

Fotbalisté Borussie potvrdili roli favorita a po výhře 3:1 si připsali třetí ligové vítězství v řadě. Předposlední Bielefeld tak stále čeká na svojí první výhru v nové sezóně.

Jako první se na střeleckou listinu zapsal Emre Can, který se v 31. minutě prosadil z pokutového kopu. Poté přišla na řadu velká paráda Matse Hummelse. Dvaatřicetiletý obránce poslal svůj tým do dvoubrankového vedení výstavním volejem. V druhé půli se blýskl také talentovaný Jude Bellingham (video níže).

Třetí branku žlutočerných přidal v 72. minutě po senzačním sólu osmnáctiletý talentovaný záložník Jude Bellingham, když v pokutovém území vyzrál rovnou na trojici obránců. Na konečných 1:3 upravil skóre z pokutového kopu Fabian Klos.