Everton zachránil v Merseyside derby videorozhodčí, a to hned dvakrát. Pokaždé přitom šlo o milimetry.

Rodríguez a spol. v 5. kole anglické Premier League poprvé v sezóně ztráceli body. V zápase s úřadujícím mistrem nakonec vybojovali svěřenci Carla Ancelottiho cenný bod, dvakrát je ale musel zachraňovat videorozhodčí.

K prvnímu incidentu došlo již v 7. minutě utkání, kdy brankář domácích, Jordan Pickford, hrůzostrašným zákrokem sejmul Virgila Van Dijka k zemi. 29letý nizozemský obránce si při střetu vážně poranil koleno a musel být vystřídán. Zde následně poprvé zasáhl VAR v neprospěch Liverpoolu. Pickford se vyhnul červené kartě, jelikož Van Dijk šel do střetu z ofsajdu.

Klub prozatím žádné oficiální zprávy o jeho stavu nezveřejnil. Podle Bein Sports si však hlavní opora obrany Liverpoolu zranila přední zkřížený vaz a hrozí, že bude mimo hru 7-8 měsíců.

Druhý zásah videorozhodčího přišel těsně před koncem zápasu, a výsledkem bylo připravení Liverpoolu o výhru. Kapitán Henderson se prosadil v 92. minutě po asistenci Maného a už to vypadalo, že tři body shrábnou hosté. Rozhodčí však po zhlédnutí videa gól odvolal. Příčinou byl totiž milimetrový ofsajd, ve kterém se nacházel Sadio Mané.

“Na obrazovce pouštěli opakování toho neuznaného gólu a žádný ofsajd jsem neviděl. Můžete mi to někdo vysvětlit?” Rozčiloval se po zápase trenér Jürgen Klopp.

Zápas tím pádem nakonec skončil pouze remízou 2:2. Liverpoolští tak již po druhé za sebou ztratili v lize body. Před reprezentační pauzou totiž prohráli zápas s Aston Villou vysoko 2:7.