VIDEO: Kterak Ujfaluši málem Messimu ukončil kariéru! Zákrok, který řešil celý fotbalový svět

19. září 2010. Atlético Madrid doma přivítalo FC Barcelonu. Utkání, které nakonec skončilo vítězstvím Katalánců 2:1, řešil celý fotbalový svět.

Barcelona kráčela ve šlágru La Ligy k cennému vítězství. Probíhaly poslední sekundy nastaveného času, když v tu chvíli si Tomáš Ujfaluši vyšlápl na Lionela Messiho. Český obránce v běhu přišlápl nohu pronikajícímu Argentinci a poslal ho k zemi. Rozhodčí neváhal. Červenou kartou poslal fotbalistu Atlética do sprch.

Hrůzně vypadající zákrok v tu ránu obletěl celý svět, Ujfaluši si pak v médiích vyslechl kritiku ze všech stran. (výroky Guardioly a Ujfalušiho níže)

Zejména ze zpomalených záběru a fotek mrazí. Opuchlý kotník a argentinská superstar v slzách, nevěstili nic dobrého.

“Záznam toho faulu mluví za vše. Můžeme jen apelovat na média, aby takovou hru odsoudila. Je potřeba ukázat, co se děje. Messi není typ hráče, který simuluje. Hraje fotbal pro lidi a rozhodčí takové hráče musí chránit,” neskrýval emoce trenér Pep Guardiola.

“Messiho se snažili sundat celý zápas a nakonec se jim to podařilo,” pronesl tehdy barcelonský stoper Gerard Piqué.

“Pokud rozhodčí nezačnou něco dělat, stane se ještě něco horšího. Nemůže se prostě stávat, aby hráči jako je Messi, byli takto likvidováni,” připomněl brankář Victor Valdés.


Sám Ujfaluši po zápase projevil lítost a přiznal, že se Messimu snažil omluvit osobně. “Bylo tam kvůli tomu dost horko, plno emocí. Tak jsem mu poslal aspoň vzkaz,” řekl médiím a pokračoval.

“Moc mě mrzí, co se stalo. Byla to smůla, doufám, že Leo bude brzy v pořádku. Ale zkuste si to. Míč jsem měl na dosah a nemohl jsem jen nečinně přihlížet,” popsal situaci. “Samozřejmě, dopadlo to špatně, ale nechtěl jsem mu ublížit, není to můj styl. Je mi to líto,” dodal.

Zareagoval také na slova Guardioly. “Rozumím tomu, že je Messi nejzajímavějším fotbalistou, je nejlepší na světě. Všichni fanoušci se těší, co předvede. On dělá fotbal krásným. Sudí by však měl chránit všechna hráče, nejen ty nejlepší.”

Messi nakonec jako zázrakem vyvázl jen s nataženými vazy. Od fotbalu si odpočinul zhruba 2 týdny.

Španělská disciplinární komise pak byla nakonec smířlivější, než původní kritické ohlasy, které požadovaly pro českého reprezentanta aspoň 10 zápasovou stopku. Ujfaluši vyfasoval dvouzápasový distanc.

/**/