Jak už to bývá u El Clásica zvykem, o emoce nebývá nouze. Nejinak tomu bylo také v sobotním střetnutí. Hosté cítili křivdu za neodpískanou penaltu a příliš krátké nastavení. Zejména Gerard Piqué měl po zápase hodně co říct rozhodčímu Manzanovi.

První El Clásico v novém roce dopadlo lépe pro domácí Real Madrid (2:1). Třetí porážku v řadě ve vzájemných duelech samozřejmě nenesli hráči katalánského velkoklubu dobře. Nejdříve se hráči i trenér dožadovali penalty za zákrok Mendyho na Braithwaiteho, následně nebyli spokojeni s nastaveným časem.

V popředí protestů nechyběl také nehrající Gerard Piqué. Jeho plán jít konfrontovat rozhodčího okamžitě prokoukl Luka Modrič, který si během podání ruky s 34letým obráncem Barcelony neodpustil jízlivou poznámku.

“Jsi připraven si jít postěžovat?” pustil se do Piquého. “Nastavil jen 4 minuty!” ohradil se obránce Barcelony. “Kolik bys ještě chtěl?” uchechtl se jízlivě Modrič.

Jen pár sekund na to se stalo přesně to, co si chorvatský záložník myslel. Gerard Piqué se vydal k rozhodčímu a začal si stěžovat na nastavený čas. 4 minuty nad rámec základní hrací doby byly podle něj nedostatečné vzhledem k velkému počtu střídání a přerušení ve hře.

U Gila Manzana se stížnostmi ale moc nepochodil. Hlavní sudí kromě úsměvu vytasil i žlutou kartu. Údajně penaltový zákrok na Martina Braithwaiteho níže.

82. minuta zápasu, hráči Barcelony se dožadovali penalty. VAR u následné kontroly ale žádný prohřešek proti pravidlům neobjevil.