Brazílie postupuje do semifinále Copa América. Neymar a spol. udrželi těsné vítězství i přes více než čtyřicetiminutové oslabení, zapříčiněné vyloučením Gabriela Jesuse, pro kterého naopak turnaj předčasně skončil.

Fotbalisté Brazílie pokračují ve svém vítězném tažení na mistrovství Jižní Ameriky. Čtvrtfinálový duel rozsekl gól Paquety na začátku druhé půle. Jen chvíli na to přišla pro Kanárky komplikace, když se nechal vyloučit útočník Manchesteru City Gabriel Jesus, který akrobatickým kopem trefil soupeře do hlavy (video níže). Chilané však početní výhodu nevyužili a s Copa America se loučí.

Domácí obhájci trofeje narazí v semifinále na Peru, se kterým se utkali již i v základní skupině. Tehdy vyhráli jednoznačným poměrem 4:0.

➡️VIDEO: Ostuda fotbalu! Za herecký výkon Immobileho by se ani DiCaprio nestyděl

Brazilci udeřili v úvodu druhého poločasu. O nakonec jedinou branku utkání se postaral Paquetá, který slavil jen pár vteřin po příchodu na hrací plochu. Trenér Tite ho totiž poslal do hry ve 46. minutě místo Firmina.

Gabriel Jesus zkomplikoval situaci svému týmu jen pár minut po vstřelené brance poté, co v letu zasáhl kopačkou obličej soupeře a rozhodčí ho poslal bez váhání do sprch. Brazilci si tak museli poradit prakticky celý poločas v desíti mužích.