Od odchodu Jamese Rodrígueze do katarského Al-Rayyan uplynul více než měsíc. Po jeho prvním gólu v novém angažmá se na konto kolumbijského záložníka dostavila také první červená karta. Situace, která předčasnému odchodu Rodrígueze do sprch předcházela, se ovšem řadí do kolonky bizár.

Kolumbijský záložník si v sobotním utkání připsal třetí start za Al-Rayyan. Pro Rodrígueze ovšem utkání nedopadlo vůbec dobře. Jeho tým podlehl na půdě třetího Al Arabi 1:2, bývalá hvězda Realu Madrid byla navíc v závěru vyloučena.

Bláznivý incident se odehrál v poslední minutě nastavení druhého poločasu. Rodrígueze poslal velmi nešetrně k zemi jeden z obránců domácího týmu. Po nekontrolovaném dopadu zůstal Kolumbijec ležet na zemi stejně jako soupeř. Střet navíc odstartoval chaotickou strkanici. To “nejlepší” však teprve mělo přijít (pokračování pod videem).

Jakmile se Rodríguez oklepal a začal se chystat k exekuci přímého kopu, přiběhl k údivu celého týmu rozhodčí se žlutou kartou v ruce. Nikdo do té doby nepochyboval, že byl James faulovaným hráčem, tedy kromě rozhodčího.

Bývalý playmaker Evertonu neměl pro verdikt pochopení a neudržel nervy na uzdě. Začal se sápat na rozhodčího a divoce gestikuloval. Na jeho počínání rozhodčí zareagoval další kartou, tentokrát barvy červené (video níže).

Po sarkastickém zatleskání sudímu si James svlékl dres a odběhl do útrob stadionu. Celá situace může mít nakonec pro Rodrígueze mnohem větší dohru. 30letému fotbalistovi hrozí za své chování stopka na několik zápasů.