VIDEO: Hororové zranění Westwooda i zachránce Souček! Takto český kapitán udeřil po páté v sezoně

West Ham se po remíze na vlastní půdě opět vzdálil od pohárových příček, zisk alespoň jednoho bodu Kladivářům zařídil český záložník Tomáš Souček. Zápas nedopadl vůbec dobře pro záložníka Burnley Westwooda, pro kterého duel předčasně skončil vinou hororového zranění.


Na svěřence Davida Moyese čekal po čtvrtečním postupu do semifinále Evropské ligy domácí zápas v rámci 33. kola Premier League proti Burnley. Zatímco Kladiváři v lize usilují o navázání kontaktu s vedoucí čtveřicí, Matěj Vydra a spol. na 18. místě tabulky nadále bojují o útěk z hrobníkovy lopaty.

➡️VIDEO: Maguire opět hitem! Takto bizarně zranil spoluhráče Pogbu, čočku dostal také za své bránění

Oba týmy se nakonec musely po remíze 1:1 spokojit se ziskem jednoho bodu. Jediným úspěšným střelcem West Hamu se stal reprezentační kapitán Tomáš Souček, jenž si připsal první ligový gól od 27. února a celkově pátý gól za West Ham v této sezoně.
Smutnou událost, při které se všem aktérům tajil dech, přinesla 23. minuta, kdy po obyčejném souboji u středu pole zůstal na trávníku ležet Ashley Westwood. Už z první reakce záložníka Burnley bylo jasné, že se jedná o vážné zranění.

Dvatřicetiletý Brit si ihned po střetu nechal přivolat lékaře, načež se začal svírat v bolestech. Do pláče z celé situace bylo při zhruba desetiminutovém ošetřování i Vlašićovi, který byl účastníkem souboje. Z videa je patrné, že Westwood utrpěl zranění kotníku, který lze na záběrech zpozorovat v naprosto nepřirozené poloze.

Velmi krátce po přerušení hry se dostali hosté do vedení zásluhou Weghorsta. Burnley mohlo svůj náskok do konce první půle ještě navýšit. Jenomže Maxwel Cornet selhal při exekuci pokutového kopu, když svoji střelu ani neumístil mezi tři tyče.

V 74. minutě přišlo vyrovnání ze strany domácích, u nějž figuroval Tomáš Souček. Míč po zahrání standardní situace propadl až k českému reprezentantovi, který jej pomocí hrudi dokázal dopravit za Popeova záda. Ve zbytku zápasu měli Kladiváři několik příležitostí k dokonání obratu, ke změně remízového stavu už ovšem nedošlo.

/**/