VIDEO: Horor po sestupu! Fanoušci St. Étienne napadli vlastní hráče, tunel zasypali světlicemi

Odvetné barážové utkání ve Francii mezi St. Étienne a Auxerre skončilo naprostým chaosem. Domácí tým završil nevydařenou sezonu sestupem do Ligue 2, kam se podívá po dlouhých 19 letech. Tento neúspěch jejich vlastní fanoušci nepřekousli, když po konci zápasu ve velkém počtu zaplavili celé hřiště a rozpoutali peklo.


Ještě před pár lety se Saint-Étienne nacházelo v evropských pohárech a horní polovině ligové tabulky, nyní musí řešit daleko nepříjemnější záležitosti. Tradiční francouzský celek totiž po nedělním utkání definitivně spadl do druhé ligy, kam se podívá poprvé od sezony 2004/05.

➡️Ibrova otevřená zpověď! Poslední půl rok jsem trpěl jako nikdy v životě, ale dal jsem slib

Oba zápasy skončily po základní hrací době remízou 1:1, a tak šel barážový duel na Stade Geoffroy-Guichard do prodloužení, po kterém došlo i na penaltový rozstřel. V něm byli úspěšnější fotbalisté Auxerre, kteří po vítězství slaví návrat do nejvyšší francouzské ligy po 10 letech.
Domácí “fanoušci” ovšem sestup svého týmu neunesli a rozhodli se hráče konfrontovat osobně. Po vítězné penaltě Auxerre ve velkém počtu naběhli na plac a fotbalisty v zelených dresech napadli. Další z nich naházeli pyrotechniku směrem do útrob stadionu, kde se začaly shromažďovat policejní jednotky. Ty nakonec rozehnaly pobouřený dav slzným plynem.
/**/