VIDEO: Historický okamžik ve fotbale! Poprvé byla udělena bílá karta, co znamená?

Poslední léta jsou ve fotbalovém světě ve znamení inovací. Videorozhodčí, vylepšení brankových technologií či úpráva některých pravidel. Poslední novinka se zrodila v Portugalsku. Rozhodčí totiž poprvé v historii kopané udělil během zápasu bílou kartu (video níže).

Prezidentská volba je tady! Ke vstupnímu bonusu 3350 Kč Betano nabízí nově registrovaným 500 Kč SÁZKU ZDARMA!

Během sobotního čtvrtfinále portugalského poháru žen se fanoušci dočkali hned dvou významných událostí. Na derby mezi Benfikou a Sportingem přišla doposud nejvyšší návštěva (15 032), co se ženského fotbalu v Portugalsku týče. Další milník už však byl světový.

Poprvé v historii fotbalu totiž rozhodčí udělil zbrusu novou kartu (video níže). Zasloužili se o ni dva zdravotníci obou týmů, když se ve 44. minutěspolečnými postarali o jednu z hráček, které se udělalo špatně.
Rozhodčí Catarina Campos je za potlesku fanoušků odměnila zmiňovanou bílou kartou. Zatímco žlutá a červená karta se používá jako prostředek pro ukáznění hráčů a trenérského personálu za nevhodné chování, bílá karta se uděluje jako ocenění za fair play činy.

Použití této novinky je za plné podpory světové federace FIFA iniciativou portugalského fotbalového svazu. Je tak pravděpodobné, že bílou kartu jsme neviděli na zeleném pažitu naposled./**/