Zpátky mezi italskou elitou, aspoň na jeden zápas. Gianluigi Buffon nastoupil ke svému padesátému zápasu na San Siru. Tentokrát zavítal na milánský svatostánek v rámci italského poháru, kde se jeho Parma utkala s domácím Interem. A brzy 45letý gólman rozhodně nezklamal.

Je dalším důkazem, že věk je jen číslo. Češi mají Jágra, Italové zase Buffona. Legendární gólman oslaví na konci ledna 45. narozeniny. Do starého železa ale rozhodně nepatří. Byl to právě on, kdo držel akcie Parmy na senzační postup až do posledních sekund, a kdo udivoval fanoušky svými reflexy.

Prezidentská volba je tady! Ke vstupnímu bonusu 3350 Kč Betano nabízí nově registrovaným 500 Kč SÁZKU ZDARMA!

Zejména jeho famózní zákrok (video níže) v nastaveném čase základní hrací doby proti Edinu Džekovi zajistil remízu 1:1, která znamenala prodloužení. V něm Parma nakonec padla 1:2. Ze San Sira však může druholigový celek po skvělém výkonu odjíždět se vztyčenou hlavou.

➡️Přestupová bomba mezi trenéry?! Stevena Gerrarda možná opět uvidíme v Edenu

“Bojovali jsme. Obětovali jsme vše. Bohužel to nestačilo. Je to škoda,” napsal po zápase na sociální sítě Gigi, který si od italské společnosti Mediaset vysloužil vysoké hodnocení 9 z 10.

Za zmínku stojí také úvodní branka zápasu. Ve 38. minutě poslal Parmu do vedení parádní pumelicí Jurič (Buffonův zákrok níže).

Buffonův hvězdný moment přišel v první minutě nastaveného času.