Pohár afrických národů, chcete-li Mistrovství Afriky, se zatím jeví jako velmi zvláštní turnaj. Moc fotbalových věcí k vidění není, za to kontroverzí a bizarních situací je více než dost. Ne jinak tomu bylo v zápase Gabon-Ghana.

Zápas, který skončil smírně 1:1, mohl zaujat také českého fanouška. V obou týmech totiž nastoupili bývalí hráči Sparty Praha. Za Gabon operoval v záloze nestárnoucí Guelor Kanga, v dresu Ghany nastoupil Benjamin Tetteh. A oba dva pak figurovali v zápise o utkání.

➡️VIDEO: Nehorázná troufalost! Takto si Mendy udělal ve vlastním vápně kužely z hráčů Barcelony

Zatímco Kanga asistoval u vyrovnávacího gólu v 88. minutě, Tetteh se dostal na hřiště až v 90+2. minutě, aby se v 90+4. minutě nechal vyloučit po úderu pěstí do obličeje soupeře. Závěr utkání tak byl plný emocí. Jak už bývá na tomto šampionátu zvykem, rozhodčího, zatímco rozdával karty, musela střežit přímo na hřišti ochranka (2 videa níže).

Začátek skrumáže, která vyvrcholila vyloučením Benjamina Tetteha (Zpomalený záběr jeho úderu i verdikt rozhodčího níže).

Zákrok Tetteha odměnil rozhodčí za přítomnosti ochranky červenou kartou. Bývalý útočník Sparty se tak na hřišti ohřál 2. minuty. Tímto incidentem navíc pro něj turnaj skončil.