VIDEO: Dortmund cítí křivdu! Takto je rozhodčí obral o regulérní gól i remízu

Manchester City ovládnul úvodní čtvrtfinálový duel Ligy mistrů. Na domácí půdě přemohl družinu Edina Terzića dvěma góly. Za příznivý výsledek zápasu však mohou De Bruyne a spol. děkovat také rozhodčímu, který připravil Dortmund o regulérní branku.

Čtvrtfinálový zápas skončil dle papírových předpokladů vítězstvím týmu Pepa Guardioly. Rozdíl mezi oběma týmy však nakonec nebyl tak velký, jak se původně předpokládalo. Velké drama rozhodl až v samotném závěru hvězdný mladík Phil Foden.

Výsledek klání ve velké míře bohužel ovlivnil také chybné rozhodnutí hlavního sudího, který v první půli špatně posoudil situaci po Edersonově zaváhání, čímž připravil Dortmund o vyrovnávací branku. Tento moment samozřejmě nahněval příznivce žlutočerného celku.

V 19. minutě poslal Manchester City do vedení Kevin De Bruyne.

V 37. minutě obral hlavní sudí Bellinghama o vyrovnávací gól. 17letému Angličanovi se po špatném zpracování Edersona podařilo vybojovat míč. Zatímco Bellingham zakončoval do úplně odkryté branky, rozhodčí zapískal útočný faul. Toto rozhodnutí nechápal po opakovaných záběrech ani komentátor, který se postavil na stranu anglického reprezentanta. K němu se přidávají další. Situace se stala velmi diskutovanou napříč sociálními sítěmi.

“Stejně špatné rozhodnutí jako pravidlo, že to rozhodčí nemohl jít zkontrolovat, protože to písknul. Míč se dostal až do brány, je zde technologie, přes kterou si může situaci přehrát znovu a změnit posudek, ale on vlastně nemůže, protože foukl do píšťalky! Panebože, kdo ty pravidla vymýšlí…” 

“Jako fanda City říkám, že se o žádný faul na Edersona nejednalo a gól měl být uznán,” reagovali fanoušci po zápase.

Komentář k incidentu se dostavil i ze stran hráčů:

Gól Reuse ve spolupráci s Haalandem i vítěznou branku Manchesteru najdeš na další straně -> 
1 2Next page
/**/