VIDEO: Dojemné scény z finále! Argentinci běželi obklopit Messiho, ten pak utěšoval Neymara

Na počtvrté už to vyšlo! Leo Messi dotáhl svůj tým k vítězství letošního ročníku Copa América. Argentinskému výběru stačil k ovládnutí finále jediný gól.

Lionel Messi prolomil svoji reprezentační kletbu na velkých turnajích a konečně se svým týmem oslavil zisk tolik vytouženého titulu. 34letý útočník nastoupil v neděli ráno proti domácí Brazílii už do čtvrtého finále v rámci mistrovství Jižní Ameriky. V minulosti ho o pohár připravila jednou Brazílie, v roce 2015 a 2016 pak dvakrát Chile.

Argentinský výběr získal první velkou trofej od roku 1993. Letošní prvenství na turnaji navíc znamená vyrovnání nejúspěšnějšího týmu v historii soutěže Uruguay. Obě reprezentace nyní vyhrály pohár pro nejlepší zemi Jižní Ameriky shodně patnáctkrát.

O jediný gól utkání se postarali Argentinci ve 22. minutě. De Paul našel nádherným centrem přes půl hřiště rozběhnutého Di Maríu, který následným lobem překonal Edersona.

Po závěrečném hvizdu se všichni Argentinci seběhli ke svému kapitánovi, aby si společně užili historickou oslavu (video Neymara s Messim níže).
Největší zklamání šlo cítit z Neymara, který nakonec na svůj první titul s nároďákem nedosáhl. Zdrcený Brazilec se přesto vydal v slzách hledat svého bývalého parťáka z Barcelony a poblahopřál mu k vítězství. Hlavní opory obou týmů vydržely v objetí přes minutu.

/**/