Borussie Dortmund porazil v domácím utkání Hearthu Berlín dvěma brankami. Český záložník Vladimír Darida odcházel do sprch předčasně kvůli červené kartě za tvrdý zákrok na Marca Reuse.

Haaland a spol. potvrdili v zápase proti Hertě Berlín roli favorita a po zisku 3 bodů se posunuli na 5. místo Bundesligy. Nejvíce diskutovaným okamžikem byl zákrok Daridy na Reuse. Ani jeden z hráčů utkání nedohrál.

V samotném závěru utkání dal o sobě opět vědět 16letý talent Dortmundu, Youssoufa Moukoko, jenž svým třetím ligovým gólem zpečetil vítězství svého týmu (jeho gól najdete níže).

Domácí poslal do vedení v 54. minutě Julian Brandt.

Daridův ostrý zákrok na Marca Reuse z 80. minuty, kdy během skluzu zasáhl svého soupeře zezadu do oblasti kotníku. Český reprezentant okamžitě věděl, že se bude červenat. Jednalo se o 4. vyloučení v jeho kariéře.

“Nešťastné, ale po faulu se zachoval perfektně – okamžitě si svoji chybu uvědomil, proti červené vůbec neprotestoval, šel Reuse zkontrolovat, omlouval se jemu i dalším protihráčům, zatímco jeho tým prohrával 10 minut před koncem 1:0. To se tak často nevidí,” chválí fanoušci gesto českého reprezentanta na zahraničních webech.

Během sobotního večera kromě Reuse opustil hřiště se zraněním kolena po půlhodině hry také Mats Hummels. Trenér BVB, Edin Terzic po zápase uvedl, že Reusovo ani Hummelsovo zranění nevypadají vážně: “Marco byl na konci zápasu škaredě trefen, ale vypadá to optimisticky. Doufám, že by mohl být brzy v pořádku. O podrobnější diagnózu se pokusíme v následujících hodinách.” Podobně by na to měl být i Hummels. Necháme klukům pár dní oddychu. Příští týden už snad budou zase stoprocentně fit.”

Vítězství Dortmundu ztvrdil v 91. minutě 16letý Moukoko, který se prosadil po 7 minutách od nástupu na plac.