VIDEO: Co se stalo v Paříži? Vyjádření rozhodčího strhlo melu, hráči odmítli dál hrát

Klíčové bitvy o postup do osmifinále Ligy mistrů probíhají v zápasech Lipska s Manchesterem United a PSG s Basaksehirem. Utkání probíhající v Paříži se však kvůli čtvrtému rozhodčímu přerušilo.

Celý fotbalový svět si pokládá jednu jedinou otázku. Co se vlastně stalo?

“Mnoho z nás na lavičce protestovalo kvůli faulu na našeho hráče. Pomezní pak šel za hlavním rozhodčím, podíval se směrem k nám a řekl. ‘Tam ten černý. Běž a zkontroluj, kdo to je. Támhle ten černý, takhle se tu nemůže chovat,'” popsal situaci člen realizačního týmu Basaksehiru. Tím dotyčným měl být Demba Ba.

Na hřišti se okamžitě strhla mela. Podle některých ohlasů však čtvrtý rozhodčí použil mnohem tvrdší výraz, což mu horlivě vyčítal také jeden ze členů týmu. Obě mužstva se nakonec rozhodla na protest opustit hřiště. Níže přikládáme dvě videa, na kterých je zachycen Demba Ba i hádka jednoho z členů týmu.

Podle nejnovějších zpráv mělo mezi rumunskými rozhodčími padnout slovo “Negre”, v Rumunsku považované za běžné označení černocha bez pejorativního významu. Zápas byl odložen na středeční podvečer.
Takto vyjel po rozhodčím jeden člen realizačního týmu. Demba Bova reakce níže

Demba Ba chtěl po rozhodčím vysvětlení jeho výroku

/**/