565 dní. Tak dlouho nestál Petr Čech mezi třemi tyčemi. Covidová doba je však nevyzpytatelná, a tak byl český gólman nucen pověšené rukavice z hřebíku na čas sundat.

Není to tak dávno, kdy Chelsea oznámila překvapivé složení týmu pro právě probíhající sezónu. V kádru figurovalo jméno, které už nějaký ten rok užívá hráčského důchodu. Kvůli pandemii byl však Petr Čech povolán zpět do akce.

Po několika měsíční přípravě nastal jeho čas. Juniorka Chelsea si totiž vyžádala jeho služeb v zápase proti Tottenhamu.

“Je to jeden z momentů v sezoně, ke kterému jsme moje zapojení do tréninkového procesu směřovali,” uvedl Čech pro agenturu Sport Invest.

“Mladý brankář Lucas Bergström chytal v sobotu za tým U18 a nechceme riskovat možnost zranění, pokud by chytal dva zápasy během 48 hodin. Karlo Žiger je v bublině A-týmu, a jelikož hrajeme v úterý na hřišti Wolves, nechceme ho vyndávat, protože v případě potřeby by si již nestihl udělat covidový test nutný k návratu,” vysvětlil gólman.

A že to byl vskutku divoký návrat. Než se stačil Čechíno v bráně rozkoukat, lovil míč ze sítě. Mladí Kohouti šli do vedení už ve 3. minutě. Zanedlouho už to bylo 0:2 a zdálo se, že velký návrat bude mít pořádně hořkou příchuť. Nestalo se tak. Po poločase totiž vyběhla na hřiště úplně nová Chelsea. Dva slepené góly a tlak v závěru zápasu znamenal otočení skóre a vítězství 3:2. Že by někdo klukům v kabině vysvětlil, kdo je to pan Csaplár?

Čech ovšem nebyl jediné známe jméno pobíhající na hřišti. V drese Blues se objevil také Danny Drinkwater, posila, za kterou Abramovič poslal do Leicesteru bezmála 38 milionů euro. A byl to právě 30letý záložník, který se postaral o největší rozruch, když byl za oplácení a vyvolání hromadné potyčky vyloučen. Videa najdete níže.

Ve 3. minutě se trefil Okedina

Po menším zaváháním Čecha při výběhu poslal Tottenham do dvougólového vedení Scarlett. Potyčku i vítězný gól Chelsea najdete na další straně>>