Profesionální fotbalové soutěže dostaly v Česku od vlády zelenou, Fortuna liga se tak mohla tento víkend opět rozehrát. Poslední Příbram hostila v rámci 7. kola ostravský Baník.

Příbram se v lize nadále trápí na samotném dně tabulky. Proti Baníku utrpěla vysokou porážku 0:4 a po sedmi kolech se nachází na 18. místě s jedním bodem. Baník zaznamenal proti Příbrami teprve druhou výhru v nové sezóně.

Domácí se na negativní průběh zápasu odsoudili již ve 4. minutě, kdy se nechal vyloučit Kingue. Ostravský celek tak odehrál prakticky celý zápas proti desíti, což se podepsalo i na konečném výsledku. Po prvním poločase byl sice stav stále bezbrankový, v tom druhém už však hosté góly nešetřili.

Nejvíce o sobě dal v zápase vědět 24letý útočník Baníku Tomáš Zajíc. Ten přispěl k výhře svého týmu dvěma zásahy, přestože se do hry dostal až v druhé půli a nástup na plac pro něj nebyl vůbec jednoduchý: “Když mi trenéři během pauzy pokynuli, abych se rozehřál, dalo mi to hodně práce. Ještě pár minut na hřišti jsem se cítil docela ztuhlý.”

Zajíc se poprvé prosadil v 57. minutě, kdy otevřel stav utkání. Za zmínku však stojí především jeho krasojízda ze 76. minuty. Ostravský útočník se toho nebál a prokličkoval se mezi hned pěticí obránců soupeře. Tenhle gól mu zajisté zůstane v živé paměti ještě hodně dlouho.