Velký přestupový třesk? Pikantní návrat Griezmanna, Lewandowski na radaru giganta z Premier League

S koncem Eura 2020 se naplno rozbíhají přestupové dostihy. V posledních hodinách plní mediální plátky rovnou dvě hvězdná jména, barcelonský Antoine Griezmann a polský šutér Robert Lewandowski.

Velice rušno je v posledních dnech zejména kolem katalánského velkoklubu. Po podepsání dlouholetého kontraktu s Lionelem Messim (podrobnosti zde) i tíživé finanční situaci klubu je nevyhnutelné, aby Barcelona prodala některé ze svých hráčů, zejména pak ty s vysokým platovým ohodnocením.

➡️Další zájemce o Hložka! Nové laso z Bundesligy, fanoušci West Hamu prosí vedení klubu


Nejžhavějším kandidátem je momentálně Antoine Griezmann. Podle experta na přestupy Fabrizia Romana se rýsuje pikantní dohoda. Barcelona intenzivně jedná s Atléticem Madrid na výměně Griezmanna za Saúla.

“Oba hráči dali potenciálnímu přestupu zelenou. Kluby teď řeší zejména finanční stránku věci. Barca požaduje za francouzského reprezentanta kromě Saúla také peníze. Jedná se jen o trvalých přestupech.”

V pozoru však jsou také kluby z Premier League. “Liverpool s Chelsea pečlivě celou výměnu sledují. Pokud by z jednání sešlo, budou se snažit získat Saúla oni. Saúlova priorita je však Barcelona,” potvrzuje Romano. Londýnské celky však nejsou jediným zástupcem Premier League, který má spadeno na hvězdnou posilu.

V Manchester City monitorují situaci kolem Roberta Lewandowského. Prioritou pro letní přestupové období byl pro Citizens sice Harry Kane, avšak prezident Tottenhamu Daniel Levy se snaží anglického kanonýra udržet za každou cenu.

Stále tedy není jasno, zdali Kane Kohouty opustí. I proto se vedení Manchesteru poohlíží po další alternativě, kterou by měl být právě Lewandowski.


Vedení klubu se domnívá, že by mohlo Lewandowského získat už toto léto z důvodu obav Bayernu. V příštím roce totiž bude Lewovi zbývat z kontraktu pouze 12 měsíců, což by se mohlo výrazně promítnout do jeho přestupového hodnoty během případných vyjednávání. Aktuálně je jeho cena vyčíslena na 60 milionů eur.

➡️VIDEO: Důvod, proč Saka nedal penaltu? Můžu za to já, přiznává Chiellini

Přestup dává smysl také z hlediska přítomnosti Pepa Guardioly v Manchensteru City. Pod jeho vedením získal s Bayernem 32letý útočník 2 ligové tituly a německý pohár.

Na druhé straně proti jeho setrvání u bavorského klubu může hrát roli příchod nového trenéra Juliana Nagelsmanna. Ten se prezentuje hrou bez ortodoxního hrotového útočníka, což ukázal během svého posledního působeni v RB Lipsku.

/**/