UEFA hlásí revoluci v pravidlech! Po 56 letech budou evropské poháry schůdnější domácím týmům

UEFA ohlásila revoluci pro vyřazovací část evropských pohárů. Od 16. dubna bude platit úprava 56 let starého pravidla o venkovních gólech.

Obdržet na domácím hřišti v odvetě jeden či dokonce dvě branky v prodloužení po konci základní části hry? Doteď černý scénář pro týmy hrající vyřazovací část evropských pohárů je od pátku 16. dubna už jen minulostí.

Pravidlo o větší hodnotě gólu vstřeleném na venkovním hřišti bylo pro týmy hrající odvetu před vlastními diváky obrovskou nevýhodou, když o postupujícím muselo rozhodnout třicetiminutové prodloužení. Brance hostů v tomto bonusovém čase totiž zůstala ona dvojitá hodnota.

Nyní UEFA rozhodla, že dvojitá hodnota gólu bude platit pouze v základní části hry. Pokud hostující tým vstřelí branku v prodloužení, hodnota gólu už zůstane stejná, tak jako kdyby ji vstřelili domácí.

V aktuální sezóně to ovlivnilo např. osmifinálový zápas Ligy mistrů, kdy Porto slavilo postup přes Juventus. Jejich odvetný zápas na Juventus Stadium šel za celkového stavu 3:3 do prodloužení, ve kterém oba týmy vstřelily rovněž jednu branku, nicméně do dalšího kola postoupili Portugalci.