Úctyhodný Petr Čech! Jiménez popsal, jak mu český gólman pomohl po těžkém zranění

Raúl Jiménez odehrál v sobotu první zápas od vážného zranění, které si přivodil minulý rok po souboji s Davidem Luizem (video zde). Teď útočník Wolves v rozhovoru pro britská média přiznal, že mu pomocnou ruku podal Petr Čech.

Byly to hrozivé okamžiky. Listopad 2020, zápas Wolves proti Arsenalu. Hlavičkový souboj a tvrdá srážka s Davidem Luizem, po které Raúl Jiménez zůstal bezvládně ležet.

➡️⁠Ronaldo reaguje na spekulace! Je čas, abych prolomil mlčení, vyslal do světa jasný vzkaz

“Lékaři mi řekli: ‘Je zázrak, že jste přežil,'” popsal útočník reakci doktorů poté, co prodělal akutní operaci hlavy. “Měl jsem prasklou lebku, která tlačila na mozek a způsobila krvácení. Proto mě tak rychle operovali, odvedli dobrou práci,” líčil fotbalista kritické okamžiky.

Mexický reprezentant teď navíc přiznal, že mu pomoc nabídl také Petr Čech. Bývalý gólman Chelsea si užil se zraněním hlavy své. Po zákroku Stephena Hunta si v roce 2006 odnesl taktéž frakturu lebky. Zbytek kariéry pak odchytal s ochrannou přilbou.

➡️VIDEO: Vzteklá reakce Haalanda! Takto mladý Nor běsnil po vedoucím gólu Lewandowského

Jiménez odhalil, že se občas během rekonvalescence psychicky trápil a byl vděčný za množství podpory, které se mu dostávalo z řad blízkých, spoluhráčů či zaměstnanců klubu. Pak zmínil jednu osobu, Petra Čecha.
“Byl jsem v kontaktu s Petrem. Psali jsme si, když bylo potřeba. Kdykoliv jsem něco chtěl, byl tady. Jednou, když jsme s týmem přijeli do Londýna, přišel za mnou na hotel i s doktory a přinesl mi svou helmu. Zjišťovali jsme, zdali by nešlo vytvořit něco podobného i pro mě. Je dobré vědět, že jsou tady lidé, kteří ti pomohou, i když tě skoro ani neznají,” ocenil přístup české legendy (videorozhovor níže).

➡️Tajemství PSG při podpisu Messiho a spol! Takto klub obchází finanční fair play

Z poznatků, které si z Čechovy helmy odborníci vzali, vznikla modifikovaná ochrana pro Jiméneze. “Moje helma byla připravena už v předsézoně. Ale kdyby bylo na mně, hrál bych raději bez ní. Pro mé bezpečí je však nejlepší, když jí budu nosit. Cítím se opravdu dobře. Po 9 měsících si opět připadám jako hráč,” neskrýval svou spokojenost po 90 odehraných minutách proti Leicesteru./**/