Trenér Budějovic otevřeně: Tušil jsem “nadpřirozeno”, s Patákem jsem o přestávce mluvil

Dušan Žmolík, trenér budějovického B-týmu, který v nedělním zápase třetí ligy zařízl rozhodčí Michal Paták, promluvil bez obalu o celém zápase a neskrývá, že tušil, o co v zápase šlo.

Kauza, která během posledních dvou dnů pořádně lomcuje českým fotbalem. Evidentní ovlivnění zápasu ze strany rozhodčího Patáka. K celé situaci se vyjádřil také trenér postiženého týmu Dušan Žmolík.

➡️Nechutný zářez Patáka začíná mít dohru. Takto předseda FAČR Fousek odsoudil jeho skandální verdikt
Ten podobné situace zažíval už v Mohelnicích, kdy v klubu vládl čínský majitel. I proto už tentokrát tušil, o co se doopravdy hraje. “V prvním poločase jsme měli dvě tutovky. Z jedné jsem dali gól, při té druhé jsme šli zase sami na bránu. Pokaždé nám však pomezní rozhodčí odpískal ofsajd. Ani jeden podle nás ovšem nebyl. Začal jsem tušit, že to budeme mít těžké,” rozpovídal se budějovický trenér pro idnes.cz.

“Těch scénářů bylo možná víc. Ale až když jsem viděl, jak rozhodčí nastavuje první poločas, vzpomněl jsem si na Mohelnice. Tušil jsem, že se může stát něco divného, velice divného, nadpřirozeného.”

NOVÁ PROMO AKCE! Betano ke startu české ligy dává novým registrujícím 350+500 KČ SÁZKU ZDARMA hned po registraci! 

“Třeba je to domněnka, ale myslíme si, že měl do poločasu padnout určitý počet branek. Že v tom byly sázky. Mám informace o pokynech přímo na hřišti, že se mělo hrát co nejdéle, aby padla branka.” Rozhodčí Paták sice nastavil pouze 3 minuty, penaltu však nařídil mnohem později, gól domácího celku na 2:0 pak padl až v 10. minutě nastavení.

“Kluci na hřišti slyšeli různé věci. Ale opakuju, je to pouze domněnka, která se ke mně donesla. O poločase jsem řekl panu Patákovi, že vím, o co tady jde. Že to, co udělal, není dobré, že si myslím, že má vsazeno, nebo že je vsazeno na zápas.”
“Odpověděl jen, ať se starám o A-tým, který hraje úplně blbě. To je vše. Těch scénářů mohlo být víc. Třeba měli domácí vyhrát, protože měli 0 bodů. Proto nás možná pomezní zastavoval v nadějných akcích. V Praze ani nefungovaly kamery. Jediný záznam je z naší kamery, kterou jsme ani původně nechtěli brát.” Zdá se, že právě s tímto podstatným detailem hlavní aktéři nepočítali. Nebýt kamery Českých Budějovic, nikdy by se prapodivná penalta sudího Patáka do médií nedostala.

Každopádně arogantní jednání ‘Řezníka ‘z Horní Břízy pocítil také Ondřej Škvor z Deníku Sport, kterému se podařilo po zápase uskutečnit krátký telefonát s rozhodčím. “A vy jste na tom zápase byl? Když jste tam nebyl, tak se asi nemáte na co ptát,” přišla stručná odpověď k tématu sporné penalty.

Tak či onak, obavy trenéra Žmolíka se pomalu, ale jistě vyplňují. Podle posledních zpráv to doopravdy vypadá, že na utkání Admira Praha – České Budějovice B bylo nasázeno až podezřele mnoho sázek. FAČR už chystá trestní oznámení na neznámého pachatele. Podobně je na tom také generální partner soutěže sázková kancelář Fortuna, která už informovala ministerstvo financí.

/**/