Tottenham vzal Real Madrid útokem! Návrat ztraceného syna a přestup nejlepšího beka La Ligy je na spadnutí

Gareth Bale je velice blízko k návratu do Premier League.

V uplynulé sezóně si Bale připsal za Real Madrid jen pár startů. Hned několikrát dal najevo, že chce Bílý balet opustit. Vztahy s trenérem Zidanem se stále nelepší. Teď to vypadá, že Garetha vysvobodí z Madridu jeho bývalý klub.

Nejprve se vedla řada spekulací o možném přestupu Balea do Manchesteru United. Ti chtěli 31letého Welšana koupit jako alternativu za Jadona Sancha. Teď se však objevil nový, vážnější zájemce.

Tím je Garethův bývalý klub, Tottenham, odkud přešel do Bílého baletu v roce 2013 za 100 milionů euro. Vedení Tottenhamu chce od Realu kromě welšského útočníka koupit také Sergia Reguilona. Los Blancos požadují za 23letého obránce, který byl v uplynulé sezóně vyhlášen nejlepším levým obráncem La Ligy, 28 milionů liber. U Reguilona se podle posledních zpráv jedná o již hotovou věc.U Bale se cena pohybuje okolo 10 milionů liber. Jednání točí zejména kolem rozdělení jeho platu.

31letý útočník momentálně pobírá ve Španělsku 500 tisíc liber týdně a smlouvu má až do roku 2022. Tottenham bude ochotný Balea koupit za předpokladu, že Real bude po dobu dalších 2 let přispívat 50 % jeho platu. Vedení Bílého baletu však na tuto podmínku přistoupit nechce. Naopak očekává, že Spurs budou hradit plnou výši ihned po přestupu. Na vyjednávání mají kluby ještě necelé 3 týdny, přestupové okno se totiž uzavře 5. října.

Dle slov Baleova agenta, Jonathana Barnetta, by se hráč přestupu do klubu, kde působil mezi lety 2007 – 2013, vůbec nebránil, ba naopak: “Gareth Bale má Tottenham stále v oblibě. Je to místo, kde by chtěl být.”
/**/