To si dělá srandu? Chiellini pochválil Ramose za zákrok na Salaha a fanoušci žasnou

Klíčový a zároveň zákeřný. Tak vidí fanoušci moment z finále Ligy mistrů 2018, kdy Sergio Ramos zápasnickým chvatem vyřadil ze zápasu hlavní oporu týmu Mohameda Salaha. Teď se k celé situaci vyjádřila ve své autobiografii obranná zeď italské reprezentace či Juventusu Turín a nalila opět olej do ohně. Fanoušci (zejména ti liverpoolští) se nestačí divit.

Giorgio Chiellini označil Ramose jako nejlepšího obránce světa, zejména pak kvůli jeho tvrdohlavému postoji, který se projevil právě v zápase Real Madrid – Liverpool.

Italský obránce tvrdí, že si byl Ramos moc dobře vědom toho, co v souboji s kanonýrem Reds dělá, když mu nevybíravým způsobem dopomohl ke zranění ramena už v prvním poločase, čímž ho vyřadil ze zbytku zápasu. Mezitím pak Španěl dokráčel k trofeji po výhře 3:1.

Jediný zápas, kvůli kterého jsem se rozplakal, přiznal Mourinho

“Kritici můžou říkat, že je impulzivní, bez taktiky, a že kvůli tomu dostane tým každou sezónu 8-10 gólů navíc,” stojí v chystané autobiografii ‘I Giorgio’.

“Je technicky velmi zdatný, dokáže zakončit. Navíc má 2 charakteristiky, které nikdo nemá,” pokračuje Chiellini.
“První je umění vědět, jak být klíčový v důležitých utkáních. Dělá zásahy ve prospěch týmu mimo jakoukoliv logiku. Udělá pro to vše. Dokonce zranění, která způsobuje, jsou až s ďábelskou mazaností. Ten na Salaha byl mistrovský kousek.”

“Stále říká, že ho nechtěl zranit, ale když jdeš takto s hráčem do souboje, když ho takto držíš a jdeš s ním k zemi, je ti jasné, že 9 z 10 případů skončí poraněním ruky tvého rivala.”

Pravda o přestupu do Juventusu! Marcelo konečně promluvil

“Druhou významnou věcí je síla, kterou přenáší na tým jen svou přítomností na hřišti. Bez něj vypadají hvězdy typu Raphael Varane, Dani Carvajal a Marcelou jako děti z Primavery. Bez něj je Real Madrid bezbranný.”

Chiellini připomíná šokující prohru 1:4 s Ajaxem Amsterdam z Ligy mistrů 2019. Pravě zde se ukázala jeho nepřítomnost jako kritická. “V prvním utkání s Ajaxem si nechal dát v závěru žlutou kartu, aby šel do případného čtvrtfinále s čistým štítem, čímž ale chyběl v odvetě. Věřím, že s ním by Real neprohrál rozdílem 3 branek. Vsadím se s vámi o co chcete,” zakončil Chiellini téma ohledně Ramose.
/**/