Takto se chová k rodině?! Vedení Liverpoolu dostává za své jednání pořádnou kritiku

Liverpool byl zkritizovaný za to, jak se rozhodl naložit s ostatními zaměstnanci klubu

Vedení aktuálního šampiona Ligy mistrů se rozhodlo, že využije vládního systému, přestože klub zveřejnil zisk 42 milionů liber za únor a celkový obrat 533 milionů liber za uplynulou sezónu.

Důvodem pobouření mnoha lidí je rozhodnutí klubu, že pošle část svých zaměstnanců na nucenou dovolenou. Vláda v Anglii vydala oznámení, že lidé uvolnění z práce budou od státu dostávat
80 procent jejich mzdy (do maximální výše 2 500 liber měsíčně). Klub sice ujišťuje, že zaměstnanci budou i nadále pobírat 100 procent platu, aby žádný ze zaměstnanců nebyl znevýhodněn, přesto se ale nevyhnul vlně kritiky.

Největší obrat v historii Ligy mistrů! Liverpool překonal i Barcelonu

Na rozhodnutí Reds negativně reagují především jejich bývalý hráči, kterým se tento způsob řešení aktuální situace vůbec nelíbí. “Jürgen Klopp prokázal na začátku pandemie soucit se všemi a starší hráči se zapojili do debaty o snížení platu. Teď je ale veškerý respekt pryč – tohle je od Liverpoolu ubohé,” reaguje na svém twitteru Jamie Carragher, bývalý obránce, který v klubu působil v letech 1996 – 2013.
Do diskuze se dále přidal Dietmar Hamann, který na svůj twitter také zveřejnil příspěvek: “Pro tohle ten systém určen nebyl. Je to v protikladu s morálkou a hodnotami klubu, které jsem poznal.”

BBC dále citovala jednoho ze zaměstnanců klubu: “Klub nazývá svoje zaměstnance rodinou, já se tedy ale jako člen rodiny necítím. Proč klub, který má roční obrat v řádech stovek milionů, posílá zaměstnance na podporu? Měly by toho využívat podniky, které jsou v opravdové finanční krizi. Cítím se zklamaný zejména potom, co Everton ohlásil, že tohle dělat nebudou,” dodává naštvaný člen personálu.

Co se bude dít s fotbalem v Anglii nadále zůstává velikým otazníkem. Vedení soutěže momentálně projednává s kluby snížení platů všech fotbalistů a trenérů o 30 procent.
/**/