Tajemství prolomeno! Messi chtěl do Chelsea a to hned 2x

Lionel Messi v jiném než katalánském dresu? Pro mnohé z fanoušku je tato představa stále sc-fi, přesto to nabývala reálných obrysů už v roce 2004.

Lionel Messi je nedomyslitelně už teď legenda Barcelony. Nic na tom nemění ani fakt, že chtěl toto léto klub opustit. Nebylo to však poprvé. Nejblíže měla k získání Messiho londýnská Chelsea a to hned 2x. První pokus přišel už v roce 2004, kdy tehdy 17letý Argentinec dostal nabídku od Josého Mourinha.

Mourinho v té době vystřelil mezi nejlepší trenéry světa jako kometa. S podceňovaným Portem vyhrál nejcennější klubovou trofej, ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů. Hned na to přišlo laso ze Stamford Bridge, kde měl pro Romana Abramoviče vybudovat jeden z nejlepších klubů světa. A právě Messi figuroval v jeho plánech. (pokračování níže)
Gianluca di Marzio, uznávaný italský novinář SkySports a odborník na přestupový trh ve své nové knize prozradil, že Messi dostal od Mourinha nabídku. “Myslím, že jednou z nejméně známou věcí je nezrealizovaný přestup Messiho do Chelsea. První kontakt přišel už v roce 2004. Leo chtěl velmi hrát pod Mourinhem. Proběhl dlouhý rozhovor následovaný několika videohovory. Mourinho na Lea velmi zapůsobil, opravdu byl ochoten kvůli němu opustit Barcelonu už v 17 letech.”

Nakonec z přestupu sešlo a tak přišel na řadu rok 2014. Mourinho byl opět v Chelsea a Lionel Messi měl ve Španělsku problémy s daněmi. Tehdy přiletělo druhé laso z Londýna. Blues byli už opravdu blízko.

“Mourinho byl domluvený s Romanem Abramovičem, že vyplatí výstupní klauzuli 250 milionů euro. Pro Messiho bylo připraveno kolem 55 milionů euro ročně. Vše bylo ošetřeno i v rámci finančního fair play. Byl by to největší přestup v dějinách fotbalu (Neymar stál o pár let později 222 milionů euro pozn. red.).”

“‘Pokud nejsi v Barceloně šťastný, otevři tyto dveře štěstí a já budu čekat za nimi,’ řekl Mourinho Messimu. Leo chtěl opustit Španělsko, chtěl jít do Londýna, chtěl jít do Chelsea, chtěl se připojit k Josému Mourinhovi. Proti však byl Messiho agent a otec v jedné osobě, Jorge Messi. On byl tou jedinou věcí, která přestup znemožnila,” di Marzio.

Třeba se na konci sezóny dočkáme dalšího překvapení. Víte jak se to říká, do třetice všeho dobrého.

/**/